Zažité nešvary s odpadkovými koši, aneb jak se naši mladí baví

Odpadkový koš: nádoba na použité obaly, slupky od banánu, citrusových plodu, …

Používání odpadkových košů učí rodiče své děti od prvních krůčků i učitelky v mateřských školkách a je spodivem, že v sedmém roce života jedince dojde k totálnímu výpadku paměti a mnozí se s tímto výpadkem těžko srovnávají celý život.

Je smutné, když se po roztátí sněhu musíte dívat na kvanta obalů od cukrovinek, krabiček od cigaret, slupek od banánů a psích exkrementů. Při pohledu na tento nepořádek v ulicích našeho města přestávám věřit, že žijeme ve 21. století. Století  vyspělé společnosti nabité informacemi ze všech oborů lidského vědění a činnosti, obklopené moderními technologiemi. Více mi to připomíná dobu jeskynního člověka, který vyprodukovaný odpad házel do nejbližšího okolí svého příbytku. Je pravdou, že díky jeho počínání se nám dochovaly podrobnější informace o životě v té době.

Využívejte odpadkové koše! Ušetříte nám zaměstnancům SMM hodně práce. Neodkládejte do nich rozměrné obaly, které koše jednorázově zaplní. Tyto objemné obaly patří do recyklačních kontejnerů a Vašich popelnic. S tímto problémem se setkáváme hlavně na nám. Svobody.

Tradicí víkendového veselí naší mládeže se stal adrenalinový sport, spočívající v rozkopávání odpadkových košů a vysypávání obsahů po ulicích a parku. Tomuto pocitu uspokojení a projevu síly nerozumím a jímá mě jistá obava o duševní stav těchto bojovníků s koši.

V prosinci se naše mládež výrazně podepsala na WC letního kina, kde rozbila okna a zničila vybavení panských WC. Krásně se i graficky projevila na fasádě objektu. V prostorách parku za WC se pravidelně schází a devastuje, co se jí dostane k rukám a celý prostor znečišťuje. Možná by chtělo nafotit tuto skupinu mládeže a fotografie uveřejnit ve zpravodaji. Myslím, že by se někteří rodiče divili, co dělají jejich dítka ve volném čase.

Na závěr bych chtěl důrazně upozornit rodiče s malých dětí, aby je nepouštěli v parcích města do keřovitých porostů. Při úklidu v měsíci lednu, byla nalezena pracovníky SMM použitá jednorázová injekční stříkačka.

Ing. Martin Plechatý, SMM Miroslavi, p.o.